Rastgele Yazı

3 Günde 3 Kilo Vermeyi Sağlayan Şok Diyet

3 Günde 3 Kilo Vermeyi Sağlayan Şok Diyet
3 Günde 3 Kilo Vermeyi Sağlayan Şok Diyet

3 Günde 3 Kilo Vermeyi Sağlayan Şok Diyet

 3 günlük diyet programı, çok kısa bir sürede tam 3 kilo vermeyi sağlayan mucizevi etkisi sayesinde en başarılı şok diyetler arasında gösteriliyor. Bu diyet, kaliteli ve hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayarak, vücudun aşırı kilo ve yağlardan arınmasını ve kolesterolün düşürülmesini amaçlar. Aynı zamanda, güçlü kalmayı sağlayacak sağlıklı besinler içerdiği için,  özellikle diyet esnasında ve sonrasında kaslarınızın güçlü olmasına yardımcı olur. 

3 Günde 3 Kilo Nasıl Verilir? 

3 günlük şok diyetin temel amacı en hızlı şekilde kilo vermeyi sağlamaktır. Günde yaklaşık 700 kalori vermeyi sağlayarak 3 günde metabolizmanızın hızına bağlı olarak en az 3 kg vermek mümkündür. Bu yüzden, bu diyet aslında düşük karbonhidrat diyeti planı olarak da bilinir.  

3 Günlük Şok Diyet İçin 1 Günlük Örnek 

 Uyandıktan sonra öncelikle, içerisine limon sıkılmış 2 bardak ılık su içmelisiniz. Daha sonra kahvaltı ile diyete devam etmelisiniz.  

Kahvaltı 

1 bardak şekersiz çay (İsterseniz içine limon sıkabilirsiniz) 30 gram yağsız peynir Salata (Bol yeşillik kullanın, yağsız, üzüm içermez veya dilimlenmiş elma) 1 dilim kahverengi ekmek

 Ara Öğün 

 1 yeşil elmaYarım kase yağsız yoğurt 

 Öğle Yemeği 

Ispanak, lahana veya tere çorbası Yarım porsiyon balıkSalata (Bol yeşillik kullanın, yağsız, üzüm içermez veya dilimlenmiş elma) 1 meyve (yeşil elma veya yarım greyfurt) 

Ara Öğün (Saat 16.00’da)

 Diyet krakerleri (yağsız olduğundan emin olun) 

Akşam Yemeği 

1 çorba sebze çorbasıSalata (Bol yeşillik kullanın, yağsız, üzüm içermez veya dilimlenmiş elmalar)5 dilim şekersiz meyve 

Gece Öğünü 

 200 gram yağsız yoğurt veya şekersiz sütYarım greyfurt veya yeşil elma

 3 Günlük Şok Diyeti İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler 

3 günlük şok diyetini uyguladıktan 60 gün sonra tekrarlayabilirsiniz. Ciddi sağlık sorunları olanlar için bu düşük karbonhidrat diyeti önerilmez. Ayrıca, çok sık bir şekilde şok beslenme önerilmez, çünkü metabolizmayı yavaşlatır. Diyet sırasında bol su içmelisiniz. 3-4 günden fazla bu diyete devam edilmemelidir. Çünkü, bu şok diyet yüksek miktarlarda kilo kaybına sebep olabilir. Bu diyet aslında mezuniyet, düğün gibi acil durumlar için önerilen bir diyet programıdır. Her gün en az 2-3 litre su içilmelidir. Her diyet programı gibi, bu diyet programının da aşırı uygulandığı zaman metabolizma için zararlı sonuçlara yol açabileceği unutulmamalıdır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  4

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*