Rastgele Yazı

KABAK DETOKSU

KABAK DETOKSU
KABAK DETOKSU

KABAK DETOKSU

KABAK DETOKSU

Hızlı kilo verip yaza fit bir görünüm ile girmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği detoks uygulamalarından biri de kabak detoksudur.

Kabağın lif içeriği oldukça yüksektir. Bu liflerin yüksek olması durumu bağırsakların çalışmasında etkilidir. Ayrıca su oranının da yüksek olması nedeniyle tok tutarak kişileri etkili yöntem ile zayıflatmaya yardımcı olan temel bir besin maddesidir. Kabak negatif kalorili bir besindir. Kişi kabak yerken sindirme aşamasına gelmeden harcamış olduğu enerji ile o kabağın kalorisini yakmış olmaktadır. Bu nedenle zayıflamak için en etkili yiyeceklerin başında gelmektedir.

        Kabak Detoksu Yapımı

Kabaklar rendelenerek su ile sotelenir. Bir yemek kaşığı, dereotu, yağ ve ceviz eklenerek pişirilir. Soğuduktan sonra bir kase yoğurt ile karıştırılarak diyet programlarında ana öğün olarak öğle ya da akşam yemekleri yerine bu detoks uygulaması yenilebilmektedir. Bir porsiyon kabak detoksu 250 kalorilik karışımdan oluşmaktadır.

Zayıflamak için yağ kullanılmaz düşüncesi çok yanlış bir düşüncedir. Her detoksta bir miktar yağ kullanılması vücuttaki yağların yakımını hızlandırmaktadır.

Kabak Detoksunun Kullanım Şekilleri

Kabak detoksunun diğer detokslardan farklı olmasının nedeni, en faza üç gün uygulanabilmesidir. 70 kilonun altında olan kişilerin iki gün, 0 kilonun üzerinde olan kişilerin de üç gün uygulaması gerekmektedir. Bu detoksun kullanım şekli, 2 öğündür. Kişi günde iki öğün yemek yer. Hem öğlen hem de akşam olmak üzere ve iki öğünde de 2 gün boyunca bu detoksu uyguladığı takdirde hem hızlı kilo verimine yardımcı hem de 2 günde vücuttaki tüm ödemlerden kurtarıcı şekilde etkisini görebilmektedir. Bu kullanım şekli iki gün kullanım için geçerlidir. Protein alımı olmadan kişi iki gün boyunca bu detoksu uyguladığında sonrasında protein alımına devam edebilir.

Farklı şekilde kullanımı ise; sabah kahvaltısında bir haşlanmış yumurta, bir kalıp beyaz peynir ve bir dilim kepekli ekmek yenildikten sonra, öğle yemeğinde kabak detoksu uygulanmalıdır. İkindi öğününde bir adet meyve ve akşam öğününde ise, yine bir tabak kabak detoksu yenilmektedir. Günlük alınması gereken proteinin sabah alınması, 3 gün boyunca bu uygulamanın yapılmasında kas kayıplarına neden olmayacaktır.

Bu tür diyetler etkisini iki ya da üç günde gösteren uygulamalardır. Fazla günlerde yapılması kişinin kas erimelerine yol açmaktadır. Bu durum da detoks uygulamasını bıraktıktan sonra verdiği kilonun iki katını almak şeklinde kişiye dönecektir.  İdeal  sürenin uygulanması önemli bir koşuldur.

  • Yazıyı Beğendin mi?  405

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*