Rastgele Yazı

KOLAY KİLO VERME YOLLARI

KOLAY KİLO VERME YOLLARI
KOLAY KİLO VERME YOLLARI
KOLAY KİLO VERME YOLLARI

KOLAY KİLO VERME YOLLARI

İnsanların doğru sandığı çok büyük yanlışlar vardır. Bunların en önemlisi de kilo vermeye çalışırken yapılan hatalardır. İnsanlar çok az yiyerek ya da hiç yemeyerek kilo verebileceklerini sanmaktadırlar. Zamanında bende kilo verdiğim için kullandığım yöntemleri sizlere sunmak istiyorum.

Asıl yapılması gerekenler ise şunlardır;

• Çok az yemek yemek yapılan en büyük hataların başında gelir. Çok az yemek yemektense düşük kalorili ve doyurucu gıdalara yönelmek daha doğru olacaktır.

• Günde 6 öğün ile beslenilmelidir! İnsanların çoğu 3 öğün (sabah, öğlen, akşam) ile beslenmektedir. Bu 3 öğün ile beslenme şekli öğün araların da acıkıp daha fazla gıda tüketimi yapıp gereksiz kalori almamıza sebep olur. Bunun yerine sabah, öğle ve akşam öğünlerinin arasına vücudun asıl öğüne gelene kadar açlık hissini yok ederek öğünlerde daha az gıda tüketerek kalori alımında azalma gözükecektir. Bunun neticesin de daha sağlıklı bir şekilde kilo verebileceksiniz.

 • Spor yapın! Spor yapacak kadar vaktiniz yoksa bile günde en az 1 saat yürüyüş yapın! Yürümek en fazla kalori yakan eylemlerdendir.

• Azimli olun! Vücudunu beğendiğiniz bir ünlünün fotoğraflarını duvarınıza, asarak kendinizi motive edin!

• Asla utanmayın! Kilolu olmak en çok sağlık açısından zararlıdır.

• Kilolarınızı asla saklamayın! Biliyorsunuz ki kimse mükemmel değildir. Kilolu olmanız kalıcı bir şey değildir. Azimle, hırsla ve gayret ile kilo verip hayalini kurduğunuz bedene sahip olabilirsiniz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  2

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*