Rastgele Yazı

YAĞ YAKICI DİYETLER

YAĞ YAKICI DİYETLER
YAĞ YAKICI DİYETLER

YAĞ YAKICI DİYETLER

YAĞ YAKICI DİYETLER

Yağ yakıcı diyetler, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi kişilerin tok tutulmasını da sağlamaktadır. Bu amaçla protein ağırlıklı kuru gıdalar ya da yoğurt ve süt gibi ürünleri diyet listesine alıp sürekli tüketmek kişilerde bir süre sonra bıkkınlığa yol açabilmektedir.  Bu nedenle çorba tarzı ürünler hem yağ yakıcı diyetler listesine alınarak bir öğün oluşturulabilmektedir.

Yağ Yakıcı Diyet Çorba Tarifi

Malzemeler

Lahana ( yüksek kaloriye sahip olmadığı için en ideal diyet besinidir. )

Bir adet kabak (bağırsağı hızlandırması etkisi ile bilir ve lifli bir gıda olduğu için tok tutar. )

Bir adet yeşil biber ( kalorisi düşüktür )

Bir adet soğan ( antioksidan özelliğe sahiptir ve kilo vermede sıklıkla tercih edilir. )

İsteğe bağlı olarak 1 çay bardağı haşlanmış kuru fasulye, yeşil mercimek ya da börülce

1 çay bardağı bulgur

İstenilen türde baharatlar ve salça

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir bardak suyun içine; soğan, lahana, biber, kabak ve diğer malzemeler eklenir. Yavaşça pişirilmeye bırakılır. Suyu azaldığında ilave su eklenir. Bu çorbanın en önemli püf noktası yağın en son konulmasıdır. Yağ konulduktan ve yaklaşık 15 – 20 dakika piştikten sonra afiyetle yenilebilecek bir yağ yakıcı diyet çorba tarifine erişebilirsiniz.

Yağın en son konulmasındaki amaç, yağ tek başına ısı ile buluştuğu zaman kanserojen etkiye sahip olmaktadır. Bu nedenle hem çocuklarımıza hem de kendimize çorba veya benzeri gıdalar hazırlarken, yağın sonradan eklenmesine özen göstermek gerekmektedir.

Proteinin yüksek olması nedeniyle ve lifli olmasından dolayı tok tutması nedeniyle bu çorba tarifindeki bakliyatlar içerisinde her gün değişiklik yapılabilir. Hepsi sağlıklı ve tok tutma özelliğine sahip olduğu için diyet programının ana öğününe alınması gereken enfes bir yağ yakıcı çorba öğünü ile kolaylıkla yağlar yakılabilir. Ayrıca çorbanın içerisinde yağ kullanmak bağırsakları hızlandırmaktadır. Vücutta bulunan yağlar, ancak yağ ile yakılabilir. Bu nedenle hem yemekte hem de salatalarda yağ yakıcı diyetler olarak kullanılmak istendiğinde mutlaka zeytinyağının kullanılması gerekmektedir.  Yağ yakıcı diyetler bir hafta boyunca her gün uygulandığı takdirde gözle görünür özellikte değişiklik sağlamaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  127
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*