Rastgele Yazı

ZAYIFLAMANIN YOLU YAĞI KESMEKTEN GEÇİYOR

ZAYIFLAMANIN YOLU YAĞI KESMEKTEN GEÇİYOR
ZAYIFLAMANIN YOLU YAĞI KESMEKTEN GEÇİYOR

ZAYIFLAMANIN YOLU YAĞI KESMEKTEN GEÇİYOR

ZAYIFLAMANIN YOLU YAĞI KESMEKTEN GEÇİYOR

Kilo vermek ve formda kalmak birçok insanın hayalidir. Bu yüzden çeşitli diyetlerle ve beslenme programlarıyla ideal kiloya ulaşmaya ve sağlıklı görünmeye çalışırlar. İnsanların bu ihtiyaçlarından dolayı sağlıklı yaşam için birçok araştırma yapılmaktadır. En son yapılan bir araştırma ise daha önceki tezi çürütecek cinsten. Uzmanlar, yıllardır kilo vermek isteyenlere Karbonhidrat ve şekerden uzak durmaları gerektiklerini söylemekteler. Ancak; Amerika’da yapılan bir araştırma sonucu elde edilen bilgilere göre zayıflamak için karbonhidrat yerine yağı kesin uyarısı geldi.

Sağlıklı bir yaşam için dikkat edilmesi gereken şeylerden biri dengeli ve doğru beslenmedir. Amerika’da büyük bir sağlık sorunu olan Obezitenin önüne geçmek adına birçok araştırma yapılmaktadır. En son yapılan araştırmada, obez bir gurup insan baz alınarak bazı bilgiler elde edildi. Bu bilgilere göre; başta 2 bin 700 kalorilik besinler verilip sonra karbonhidrat ve yağ tüketim miktarında azaltma yapılıp sonuçlar ortaya konuldu. Buna göre karbonhidratı azaltılan kişilerin yağı azaltılan kişilerden daha yavaş kalori kaybettikleri tespit edilmiştir. Bunun üzerinezayıflamak için karbonhidrat yerine yağı kesin diyen uzmanlar, sağlıklı beslenme konusunda karbonhidratın o kadar da zararlı olmadığını açıkladı.

Her ne kadar yağı kesmenin daha etkili olduğu açıklansa da uzmanlara göre karbonhidrat tüketiminde de aşırıya kaçmamak ve dikkat etmek gerekir. Yapılan bu araştırmalar sağlıklı beslenmek isteyenlerin zayıflamak için karbonhidrat yerine yağı kesin uyarısını dikkate almaları gerekecek. Uzmanların görüşüne göre Karbonhidrat ve yağı tamamen kesmek ise sağlık problemlerine yol açar. Bu nedenle vücudumuzun ihtiyacı kadar tüketmeye özen gösterilmelidir. Böylece ideal vücut ölçülerine ulaşmak daha da kolaylaşacaktır. Dengeli beslenmenin yanı sıra düzenli spor yapmak ve bu dengeyi hiç bozmamak gerekir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  9

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*